M23 Servo Motor Konnektörleri Leave a comment

M23 konnektörler çoğunlukla servo motorlarda kullanıldığı için servo motor konnektörü olarak da bilinirler. Daha önceleri servo motorlarda terminal bloklar kullanılmasına karşın bu ürünler, dış darbelere karşı oldukça dayanıksızdı. Bu nedenle M23 konnektörlerin geliştirilmesinin ardından bütün servo motor üreticileri çok daha dayanıklı olan, metal gövdeye sahip olan bu konnektörleri ve MS serisi askeri konnektörleri kullanmayı tercih ettiler. Zira M23 konnektörler sarsıntılara, dış darbelere, şoklara karşı yüksek dirence sahiptir. M23 servo motor konnektörlerinin kurulumu, bağlantısı ve montajı da son derece pratiktir.

m23 servo motor konnektörü

M23 konnektörler / servo motor soketleri; sinyal ve güç konnektörleri olmak üzere ikiye ayrılır. M23 konnektörlerin, pinlerinin yer aldığı plastik bölümün rengi, bu konnektörün güç konnektörü mü yoksa sinyal konnektörü mü olduğunun en bariz göstergesidir. M23 konnektörlerde, içteki plastik bölüm turuncu, mavi ya da kırmızı renkte ise bu konnektör M23 güç konnektörüdür. M23 güç konnektörünün pinleri, sinyal konnektörlerinin pinlerine oranla daha kalın bir yapıya sahiptir.

M23 konnektörlerde, içteki plastik bölüm yeşil, beyaz ya da gri renkte ise bu konnektör M23 sinyal konnektörüdür. M23 sinyal  konnektörünün pinleri, güç konnektörlerinin pinlerine oranla daha ince bir yapıya sahiptir.

M23 konnektörler; servo motorları servo kontrol cihazlarına bağlamak için mükemmel bir çözümdür. IP67/IP68 korumaya sahip olan bu konnektörler, paslanmaz metal gövdelidir. M23 sinyal konnektörleri ve M23 güç konnektörlerinin bazı türlerinde pinler takılmış ve sabitlenmiş olarak gelir. Bu M23 konnektörlerin kablo bağlantısı lehimleme yoluyla yapılır. Bazı M23 konnektörlerin ise pinleri ayrı olarak gelir. Bu M23 konnektörlerin kablo bağlantısını yapmak için özel penselerle kabloyu pinin içine yerleştirmek ve sıkmak gerekir.

m23 güç konnektörü

 

M23 konnektörlerde kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik modeller geliştirildiğinden, her projeye uygun ürün bulmak mümkündür. Örneğin M23 sinyal konnektörleri ve M23 power konnektörlerinin yanı sıra, hem güç ve hem de sinyal pinlerini içinde barındıran ve hibrid olarak adlandırılan M23 konnektörler de mevcuttur.

M23 konnektörlerin gövde yapısında da seçenekler oldukça zengindir. M23 seyyar erkek konnektör, M23 seyyar dişi konnektör, M23 panel montaj konnektör, M23 dirsekli panel tip konnektör, M23 seyyar uzatma konnektör bunlardan sadece birkaçıdır.

Siz de M23 sinyal konnektörleri, M23 güç konnektörleri ve M23 hibrid konnektör ihtiyaçlarınız için bize ulaşın. Size ihtiyacınıza en uygun ürünü, en uygun fiyatla ve en kısa sürede ulaştıralım.

Leave a Reply